Producenci
Poskrom do korekcji racic
Poskrom hydrauliczny do korekcji racic

 

Poskrom do korekcji racic

Nie da się dobrze wykonać korekcji racic bez odpowiedniego poskromu do korekcji racic. Aktualnie na rynku występują dwa typy maszyn : w pierwszym krowa podnoszona/ stabilizowana jest za pomocą pasów utrzymujących ją w pozycji pionowej oraz drugi typ w którym zwierzę kładzione jest na boku na specjalnym stole.  

Które rozwiązanie jest lepsze ?

Według naszej opinii każde ma swoje plusy i minusy i nie można jednoznacznie stwierdzić, które rozwiązanie jest lepsze. Tak naprawdę to kwestia korektora, który ma doświadczenie w pracy na danym typie maszyny. Ważne jest aby przeprowadzony zabieg został wykonany zgodnie ze sztuką, zapewniając komfort i bezpieczeństwo dla zwierzęcia oraz korektora, zapewniając możliwie jak najkrótszy czas przebywania w poskromie. 

 Wcześniej wspomnianym i niezwykle ważnym aspektem jest bezpieczeństwo zarówno zwierzęcia jak i osoby obsługującej maszynę. Na tą kwestię należy zwrócić szczególną uwagę w przypadku gdy dokonuje się zakupu swojego pierwszego narzędzia pracy. Radzimy szczególnie zwrócić uwagę na napędy mechanizmów podnoszących krowę oraz jej kończyny. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście napęd hydrauliczny lub elektryczny eliminujący potrzebę ręcznego napędzania wałków itp. Jednak gdy decydujemy się na zakup poskromu ręcznego należy bezwzględnie zwrócić uwagę na rodzaj korb do napędzania. W żadnym wypadku dla własnego bezpieczeństwa proszę omijać poskromy ze sztywnymi połączeniami wał-korba. W przypadku uwolnienia ciężaru krowy bądź nogi nie posiadają one tzw hamulca bezpieczeństwa. Oznacza to że ciężar zwierzęcia powoduje rozpędzenie się tych korb mogąc doprowadzić do złamań kończyn obsługującego. Jedynie korby z hamulcem zapewniają blokadę przed rozpędzeniem się mechanizmu. 

Na temat poskromów powstanie osobny artykuł ponieważ jest to temat niezwykle ciekawy a także rozbudowany dlatego będzie on omawiany wkrótce.

Nasz poskrom ( zdjęcie niżej ) - wszystkie funkcje hydrauliczne wraz z tzw. widną zapewniającą pracę korektora w pozycji wyprostowanej. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl