Producenci
Jak szybko i skutecznie zaaplikować klocek odciążający racice ?
Jak szybko i skutecznie zaaplikować klocek odciążający racice ?

Kleje do do aplikacji bloczków

 

Zasadniczą kwestia, o której należy wspomnieć przed omawianem tematu aplikacji klocków jest jej zasadność. Często padają pytania " Czy warto zakładać klocek ?"  lub stwierdzenia " Nie zakładam klocków ponieważ łatwo odpadają".

Zawsze podkreślamy, że dobrze założony klocek stanowi podstawę w leczeniu kulawizn u bydła. Przynosi niesamowite efekty w postaci poprawy chodu. I są to często natychmiastowe efekty ponieważ odciążenie chorego palca prowadzi do zmniejszenia bólu co wpływa na poprawę zdrowotności a także komfortu. Zwiększa się pobieranie paszy, rośnie wydajność, występuje mniejszy problem z zacieleniem. Na pytanie czy warto zawsze podkreślamy, że absolutnie WARTO !

"Nie zakładam klocków bo odpadają " to również częsty problem. Mamy na to swoje sposoby, które przedstawimy w tym artykule.  I co najważniejsze przedstawimy na to twardę dowody w postaci filmu, prezentującego aplikację klocka.

Kleje dwuskładnikowe w tubie

Rozwiązanie, które jest bardzo powszechne szczególnie z takich krajach jak Niemcy, Anglia oraz Holandia. Kleje dwuskładnikowe dozowane za pomocą specjalnego aplikatora do którego zakłada się klej w tubie. Znajdują się w niej dwa składniki, które automatycznie mieszaja się w odpowiednich proporcjach w jednorazowej końcowce miksującej. Za pomocą jednej tuby można zaaplikować od 9 do 11 bloczków. W przeciwieństwie do klejów, które należy samodzielnie mieszać wystarczy niewielka warstwa kleju nalożona na palec.

 

Film instruktażowy aplikacji klocka za pomocą kleju REDO-BOND 210 ml

Zalety rozwiązania :
1. Szybkość i łatwość aplikacji
2. Brak potrzeby samodzielnego mieszania kleju - oszczędzanie czasu
3. Podczas aplikacji nie wydziela się ciepło oraz opary chemiczne- ochrona zdrowia zarówno korektora jak i zwierzęcia
4. Aplikacja klocka kosztuje mniej niż 18 zł ! ( wliczając cene kleju, klocka oraz końcówki miksującej ) !
5. Brak potrzeby dodatkowego miejsca do przyrządzania - aplikator z łatwością można umieścić na poskromie

Jak sprawić żeby, klocek nie odpadł i łatwo się aplikował ?

Należy korzystać z produktów wysokiej jakości a takim jest klej REDO-BOND 210 ml dostępny w naszej ofercie [ ZAPRASZAMY DO DZIAŁU PROMOCJE - SPECJALNA OFERTA DLA NOWYCH KLIENTÓW]. Gdy posiadamy już klej REDO-BOND 210 ml należy skupić się na przygotowaniem palca do aplikacja. Pierwszą kwestią jaką należy poruszyć jest zadbanie o odpowiednią przyczepność. Palec, na którym znajdować się będzie klocke powinnien być dobrze wyprofilowany tzn podeszwa powinna być możlwie płaska tak aby klocek miał szansę dobrze przylegać. Dodatkowo aby nadać mu większa chropowatość zaleca się "przejechanie" zaokrągloną częścią noża po powierzchni aby wykonać minimalne rowki oraz nierówności. Dzięki temu klej będzie wiązał dobrze zarówno z podeszwą a także klockiem. Powstanie wiązanie na długie tygodnie. Warto pamiętać aby palec był czysty a także suchy. Można do tego użyć zarówno suszarki elektrycznej, bądź gazowej dzięki czemu palec będzie suchy.

 

Posługując się powyższymi instrukcjami oraz wskazówkami mamy pewność, iż zaaplikowany klocek będzie utrzymywał się na palcu tak długo, jak długo uzna to za słuszne korektor. Jak już wcześniej wspomniałem aplikacja klocka to podstawa w leczeniu kulawizn u bydła niosąca wymierne korzyści dla zdrowotności stada. Klienci czyli hodowcy zauważą ogromną zmianę i będą jeszcze bardziej zadowoleni z Państwa pracy.

 

UWAGA - wszystkie wskazówki i instrukcję maja zastosowanie jedynie do klejów z naszej oferty. NIE ODPOWIADAMY ZA ROZWIĄZANIA KONKURENCJI. Polecamy użycie wysokiej jakości klejów REDO-BOND 210 ml.

 

 

Żeby uzupełnić ofertę promocyjną posiadamy także zniżki na klocki w fantastycznej cenie 3,2 zł za sztukę !

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl